
- jūlijā V starptautiskā Austrumu mākslas un mūzikas festivāla “RUMI FEST” (20.08.2018.–30.09.2018.) ieskaņā notika sūfiju vakars “Parasts brīnums”.
Vakara viesiem uzstājās projekta ”Balss” 6. sezonā sevi spoži pieteikušais lieliskais mūziķis Aleksandrs Kazakovs un viņa grupa “Da`Ba”. Viņu priekšnesuma pavadījumā viesi varēja vērot neparastu mākslas projektu – ebru šovu, kurā māksliniece Irina Trumpele kopā savu jauno asistenti Līzu uz ūdens veidoja krāsu zīmējumus.
Zāli un vestibilu greznoja talantīgās Rīgas floristes un interjera mākslinieces Marikas Magnolias darbi. Viņas veidotās kompozīcijas rotā daudzus namus un birojus Latvijā.
Aleksandrs Kazakovs ir Rīgas publikas iemīļots dziedātājs, Latvijā viņu pazīst kā grupas “Da`Ba” vadītāju. Grupa pastāv kopš 2004. gada. Aleksandrs Kazakovs ir vairāk nekā divsimt dažādu žanru dziesmu autors, viņa repertuārā ir romances, roks, bardu dziesmas, autorkompozīcijas un nemirstīgie A. Vertinska, M. Bernesa un B. Okudžavas darbi. 2017. gadā Aleksandrs veiksmīgi piedalījās konkursa “Balss” 6. sezonā, kur ar savu spilgto uzstāšanos iekaroja daudzu skatītāju sirdis. Talantīgais mūziķis regulāri iepriecina skatītājus nelielos kamerkoncertos, kur izpildītājmākslinieka cienītāji var pilnā mērā izbaudīt viņa silto un sirsnīgo sniegumu.
Šajā vakarā klausītāji bija liecinieki arī tam, kā koncerta laikā ar krāsām uz ūdens tapa ebru mākslas darbi. Uz lielā ekrāna varējām vērot, kā no krāsu pilieniem veidojās kalnu ainavas, rožu dārzi, spilgtas abstrakcijas un gleznainu ziedu kompozīcijas.
Ebru – “papīra marmorēšana” – pastāv jau daudzus gadsimtus, taču tās rašanās vēsture nav skaidri nosakāma un to apņem noslēpumainības aura, ir zināms vien tas, ka šīs mākslas aizsākumi rodami senā sūfiju tradīcijā. Ceļojot pa Turciju, māksliniecei, Mevlevī ordeņa dervīšam, ir laimējies gūt ieskatu sūfiju senajā uz ūdens dejojošo krāsu mākslā un apgūt ebru zīmēšanas tehniku. Ebru šovs ‒ divu Visumu, mūzikas un zīmējuma, apvienojums, kas atrodas nepārtrauktā kustībā un brīnumainā veidā atspoguļo Mūžību un Dievišķo Skaistumu. Mākslinieku iedvesmas un mūzikas ritma saskaņā balss veidoja daudzveidīgus skaņu rakstus, bet ūdens ‒ visa dzīvā avots – laistījās krāsās, tādējādi vienotā veselumā saplūda divas stihijas, brīnumainiem ornamentiem izsakot slēptākās domas un jūtas.
Daudziem skaistuma cienītājiem liels atklājums bija talantīgās floristes, dekoratores un mākslinieces Marikas Magnolias daiļrade. Viņas rokās ziedi pārvēršas par mākslas darbiem – vai tas būtu kāzu pušķis, ziedu piespraude, kompozīcija īpašam gadījumam vai ziedu dekors. Skaistuma radīšana ir unikāls Marikas Magnolias talants. Īpaši jāatzīmē viņas gleznas, kas veidotas no ziedlapiņām, to krāsu gamma un sižeti rada neatkārtojamu gaisotni un noskaņu. Lielu lomu viņas daiļradē spēlē ziedu mandalas, to sakrālā būtība palīdz veidot dialogu ar zemapziņu, veicina harmoniju starp cilvēku un dabu.